Stolarz tychy katowice śląsk, meble na wymiar

MACIEJ MICHALSKI

O firmie

Stolarstwo jest dla mnie sztuką. To ciągłe poszukiwanie nowych inspiracji, tworzenie niepowtarzalnych projektów dopasowanych do indywidualnie zaprojektowanego wnętrza.
By stworzyć oryginalne wnętrze potrzebna jest wiedza, doświadczenie, talent, wykorzystanie dorobku, umiejętność połączenia tych wszystkich cech, oraz pasja i przyjemność tworzenia. Dobrze zaprojektowane wnętrze nie obejdzie się bez dobrze wykonanej stolarki, drewno w rękach rzemieślnika jest materią niebywale plastyczną o nieograniczonej gamie kolorów, nieograniczonych kształtach, przepięknej fakturze i nie da się go niczym zastąpić w kreowaniu pięknego wnętrza.
Maciej Michalski.

 

Pracownia stolarska jest firmą rodzinną z tradycjami sięgającymi roku 1925. Wszystko zaczęło się jednak trzy lata wcześniej, kiedy to mój dziadek Wiktor podjął naukę zawodu, a dnia 22 lipca 1925 złożył egzamin w zawodzie stolarz w Izbie Rzemieślniczej w Katowicach.

 

 

Zainspirowany pracą dziadka mój ojciec jako młody chłopiec spędzał wiele czasu w jego warsztacie przyglądając się temu co robi. W późniejszym czasie już jako młodzieniec pracował pod czujnym okiem dziadka na początku tylko w wakacje ucząc się podstaw rzemiosła i szacunku do pracy.

 

W historię naszej pracowni wpisują się także trudne dla rzemiosła czasy PRL-u, kiedy to przetrwanie mikro firmy o charakterze rzemieślniczym wcale nie było takie łatwe. Mimo to mój ojciec nie skarżył się na brak zamówień, a wykonując pieczołowicie swoją pracę zyskiwał sobie uznanie swoich klientów. Pod koniec lat 80-tych podjąłem naukę zawodu w firmie ojca. Dziś tradycja naszej firmy to ponad 80 lat doświadczenia. Jako trzecie pokolenie zajmujące się tym fachem moja firma z powodzeniem nadąża za rozwojem i tendencjami łącząc tradycyjne rzemiosło z najnowszymi rozwiązaniami w stolarstwie. 

 

 
 
2012 © Maciej Michalski Pracownia stolarska tychy, Stolarz Tychy Katowice, Meble na wymiar Tychy
Projekt strony: Fdgstudio.net - Strony www